Poznaj nasze promocje. Atrakcyjne rabaty czekają.

Produkt dodany do porównania

HOME / BLOG / 10 produktów, które warto pakować próżniowo

10 produktów, które warto pakować próżniowo

Pakowanie próżniowe pozwala zachować na dłużej świeżość naszych ulubionych produktów. Przyjrzyjmy się teraz dokładniej korzyściom płynącym z próżniowego pakowania każdej z wymienionych wcześniej kategorii:


 

1. Mięso: Dzięki przechowywaniu mięsa zapakowanego próżniowo, można zapobiec powstawaniu białego nalotu, tzw. oparzeliny mrozowej, oraz zachować jego delikatność i soczystość. Oznacza to, że możesz kupować hurtowo, gdy mięso jest na wyprzedaży i dzięki temu oszczędzać. Dodatkowo, posiadanie gotowych porcji mięsa sprawi, że przygotowywanie posiłków będzie prostsze i zapewni świeżość żywności.


 

mieso_zapakowane_prozniowo


 

2. Ryby: Pakowanie próżniowe ryb to doskonały sposób na zachowanie ich świeżości i delikatności. Możesz również wykorzystać pakowanie próżniowe do marynowania ryb przed gotowaniem, co doda im dodatkowych aromatów

3. Warzywa: Uszczelnianie próżniowe warzyw to łatwy sposób na zachowanie ich koloru, smaku i składników odżywczych. Jest to szczególnie przydatne w przypadku produktów sezonowych, które mogą nie być dostępne przez cały rok. Zamknięte próżniowo warzywa można również wykorzystać w zupach, gulaszach czy jako dodatek do makaronu, aby szybko i łatwo przygotować posiłek.

 4. Zupy i gulasze: Pakowanie próżniowe zup i gulaszy pozwala na przechowywanie pozostałości do późniejszego wykorzystania. Możemy podzielić je na pojedyncze porcje, dzięki czemu mamy gotowe posiłki na cały tydzień.

5. Ziarna i rośliny strączkowe: Hermetyczne zamykanie ziaren i roślin strączkowych zapobiega ich starzeniu się lub pojawieniu się moli spożywczych w naszych zapasach. Jest to świetna opcja w przypadku zakupów hurtowych, a także oszczędza czas i miejsce w spiżarni, ponieważ nie trzeba stale uzupełniać zapasów, a opakowania próżniowe pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca.

6. Sery: Próżniowe zamykanie sera zapobiega wysychaniu i rozwojowi pleśni. Twarde sery, takie jak parmezan i cheddar, można długo przechowywać w całości, a także można zamknąć próżniowo ser, który został pokrojony na mniejsze kawałki w celu szybkiego i łatwego dostępu do świeżych przekąsek. Pamiętaj jednak, że zgrzewarka próżniowa nie powinna być używana w przypadku przechowywania serów miękkich, długo dojrzewających.


 

ser_zolty


 

7. Chleb: Próżniowe zamykanie chleba zapobiega jego czerstwieniu, co oznacza, że możesz zachować świeżość swojego ulubionego bochenka na dłużej. Jest to szczególnie przydatne w przypadku domowego chleba, który ma tendencję do szybkiego wysychania w temperaturze pokojowej.

8. Zioła i przyprawy: Pakowanie próżniowo ziół i przypraw to metoda przechowywania, która pozwala zachować ich smak i zapach, dzięki czemu można cieszyć się nimi przez dłuższy czas. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku przypraw, których nie używasz tak często, a także pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musisz stale uzupełniać zapasów.

9. Kawa i herbata: Hermetyczne pakowanie kawy i herbaty zapobiega utracie ich smaku i aromatu. Jest to świetna opcja w przypadku zakupów hurtowych i sprawi, że będziesz dłużej cieszyć się ulubionymi napojami.

10. Owoce: Przechowywanie próżniowo zapakowanych owoców, pozwala zachować ich smak i konsystencję, dzięki czemu można cieszyć się nimi przez cały rok. Jest to szczególnie pomocne w przypadku owoców sezonowych, które nie są dostępne przez cały rok (lub są drogie poza sezonem), a także jest to świetna opcja na przekąski w podróży, które zachowają swoje wartości odżywcze, a także za pomocą odsysania powietrza zajmą mniej miejsca w bagażu.

Podsumowując, przechowywanie żywności zapakowanej próżniowo to świetny sposób, by zaoszczędzić pieniądze, ograniczyć marnowanie żywności i zachować świeżości ulubionych produktów spożywczych. Ułatwi codzienne przygotowywanie posiłków i przekąsek, i jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto uwielbia gotować i jeść pyszne jedzenie!

Czytaj również

Porady i triki dotyczące pakowania próżniowego oraz ciekawe przepisy na dania i marynaty.

Jak przechowywać ser?

13 kwiecień 2023

Aby zachować świeżość sera, wystarczy kontrolować dwa czynniki: poziom Wilgotności i Powietrza. Tak długo, jak zachowasz równowagę między tymi dwoma rzeczami, twój ser będzie się nadawał do jedzenia przez długi czas. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak zachować świeżość sera na dłużej.

+ czytaj więcej

Jak przechowywać zioła?

05 maj 2023

Zioła to rośliny lub ich części, takie jak liście, kwiaty, korzenie, nasiona, które są wykorzystywane w celach kulinarnych, kosmetycznych lub leczniczych ze względu na ich aromat, smak lub właściwości zdrowotne. Zioła są powszechnie stosowane w różnych kuchniach na całym świecie, aby dodać smaku i zapachu do potraw, ale także są stosowane w medycynie naturalnej, jako naturalne lekarstwa lub suplementy diety. Przykłady popularnych ziół to mięta, r

+ czytaj więcej

Kupuj produkty sezonowe i oszczędzaj

14 sierpień 2023

Kupowanie sezonowych produktów pozwala na oszczędność pieniędzy. Nie tylko żywność jest najświeższa w szczytowych miesiącach, ale także jest bardziej przystępna cenowo. Dla kucharzy z ograniczonym budżetem nie ma lepszego sposobu na zminimalizowanie kosztów posiłków - bez uszczerbku na jakości - niż zaopatrzenie się w żywność sezonową i przechowywanie jej zapakowanej próżniowo przez cały rok.

+ czytaj więcej

Przepis na Ratatouille metodą Sous Vide

28 wrzesień 2022

Ten klasyczny przepis na Ratatouille pozwoli Ci przygotować świetny dodatek do mięs lub np. do makaronu.

+ czytaj więcej