Poznaj nasze promocje. Atrakcyjne rabaty czekają.

Produkt dodany do porównania

HOME / Pakowanie próźniowe

Ciesz się świeżą żywnością do 5x dłużej*

Pakowanie próżniowe jest bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych metod przechowywania żywności, które zamykają produkty spożywcze razem z powietrzem. Tlen i wilgoć sprawiają, że żywność traci smak i z czasem się psuje. Pakowanie próżniowe pozwala na dłużej zachować świeżość produktów spożywczych. Po odessaniu powietrza z worka lub pojemnika produkt zostaje szczelnie zamknięty, dzięki czemu okres jego przechowywania wielokrotnie się wydłuża.

* w porównaniu do tradycyjnych metod przechowywania

Zalety pakowania próżniowego:

Ochrona produktów spożywczych przed rozwojem bakterii – świeżość żywności przez dłuższy czas.

Efektywna organizacja żywności - zamknięte próżniowo jedzenie zajmuje mniej miejsca w lodówce lub zamrażarce.

Oszczędność – kupuj większą ilość jedzenia lub produkty sezonowe, porcjuj i przechowuj. Oszczędzisz pieniądze na cotygodniowych wydatkach spożywczych.

FoodSaver® jest liderem w kategorii próżniowego pakowania produktów, oferującym pełną gamę urządzeń i akcesoriów, dzięki którym Twoja żywność pozostanie świeża do 5 razy dłużej.

Zachowaj smak i wartości odżywcze

Pakowanie próżniowe pozwala zachować świeżość i wysoką jakość artykułów spożywczych, które nie tracą smaku i zapachu oraz nie wchłaniają innych aromatów. W odróżnieniu od innych sposobów pakowania, pozwala na dłuższe przechowywanie produktów spożywczych oraz ochronę przed bakteriami. Pakowanie próżniowe jest odpowiednie do każdego rodzaju żywności, włącznie z mięsem, warzywami, owocami, sosami, zupami, artykułami suchymi, itd.

Oszczędzaj pieniądze i jedzenie

FoodSaver® wydłuża okres przydatności do spożycia żywności, w przeciwieństwie do zwykłych torebek czy pojemników. Dzięki temu mniej jedzenia trafia do śmietników, zgodnie z filozofią “zero-waste”. Dłuższe przechowywanie świeżej żywności to także korzyści dla budżetu domowego. Pakowanie próżniowe pozwala zaoszczędzić nawet do kilku tys. zł rocznie na rachunkach za artykuły spożywcze.

Kilka faktów o pakowaniu próżniowym

#1

Pakowanie próżniowe pozwala oszczędzić Twój czas

Poporcjuj większą ilość przygotowanego jedzenia i przechowuj zapakowane próżniowo. Kiedy nadejdzie czas jedzenia, przygotuj potrzebne porcje i gotowe.

#2

Pakowanie próżniowe konserwuje żywność

ponieważ pozbawia żywność tlenu. Bez tlenu pleśń i bakterie nie mogą się rozwijać.#3

Uszczelnianie próżniowe chroni żywność

Pakowanie próżniowe chroni żywność przed odwodnieniem i oparzeliną mrozową. Woreczek próżniowy chroni żywność przed kontaktem z powietrzem, więc wilgoć nie może wyparować, co stanowi doskonałą barierę przed jej powstawaniem.

#4

Żywność przechowywana w próżni smakuje lepiej

Pakowanie próżniowe zatrzymuje wilgoć, aromat i smak żywności. Zauważysz różnicę w smaku.


#5

Pakowanie próżniowe pozwala na efektywną organizację żywności

Uszczelnianie próżniowe pozwala na efektywne, zorganizowane pakowanie. Zapakowane próżniowo jedzenie zajmuje mniej miejsca w lodówce lub zamrażarce i a przeźroczyste pojemniki z Tritanu pozwolą łatwo zobaczyć przechowywane produkty.

#6

Pakowanie próżniowe pozwala na oszczędzanie

Kupując mięso luzem, dzieląc je na porcje wielkości posiłku i zamykając, możesz mieć pod ręką świeże mięso nawet przez 6 miesięcy. Prowadzi to do dużych oszczędności w porównaniu z kupowaniem mięsa przed każdym posiłkiem.

Jakiego urządzenia szukasz?

Marka FoodSaver® oferuje zarówno kompaktowe urządzenia, które idealnie sprawdzą się w mniejszych kuchniach, jak i pełnowymiarowe urządzenia do codziennego użytku.

Zgrzewarki kompaktowe

Zgrzewarki kompaktowe pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie kuchennym dzięki mniejszym rozmiarom. Idealne do niewielkich kuchni.

Zobacz

Pełnowymiarowe zgrzewarki

Idealne do codziennego użytku. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że doskonale prezentują się na blacie kuchennym.

Zobacz

Poznaj wysoką jakość akcesoriów FoodSaver®

Wyprodukowane z materiału do zadań specjalnych folie FoodSaver®, składają się z kilku warstw, by zapobiegać i zabezpieczać żywność przed przemarzaniem, a także gwarantować, że do środka nie dostanie się ani powietrze ani płyny.

KUP
Kliknij na punkcie z plusem, aby odkryć jego zawartość.
+

Worki i folie moletowane FoodSaver® posiadają wyraźną strukturę po jednej ze stron.

+

Worki i folie moletowane FoodSaver® posiadają wielowarstwową konstrukcję z nylonu (PA) używanego jako bariera dla tlenu i polietylenu (LLDPE) używanego jako bariera dla pary wodnej.

+

Są trwałe, a jednocześnie giętkie i tworzą hermetyczną barierę wokół żywności.

+

Można ich używać w lodówce, zamrażarce i kuchence mikrofalowej (rozmrażanie), a także gotować.

+

Worki współpracują z dowolnym systemem konserwacji żywności FoodSaver®.

+

Worki bez BPA są bezpieczne do przechowywania żywności.

+

Odporne na przebicie i rozdarcie. Worki chronią przed dostaniem się powietrza do żywności.

+

Można stosować w mikrofalówce czy przychowywać w zamrażarce czy gotować sous vide

Poznaj niezawodną jakość materiałów (pojemniki)

Dzięki wydajności pojemników do próżniowego pakowania FoodSaver® codzienne planowanie i przygotowywanie posiłków jest łatwiejsze.

KUP
Kliknij na punkcie z plusem, aby odkryć jego zawartość.
+

Tryb marynowania – pozwala na marynowanie mięsa, ryb i warzyw w ciągu kilku minut, nie godzin.

+

Wskaźnik podciśnienia pokazuje, czy powietrze zostało usunięte z pojemnika

+

Tryb próżniowy – pozwala zachować świeżość żywności przechowywanej w lodówce, zamrażarce lub spiżarni.

+

Tryb marynowania – pozwala na marynowanie mięsa, ryb i warzyw w ciągu kilku minut, nie godzin.

+

Wskaźnik podciśnienia pokazuje, czy powietrze zostało usunięte z pojemnika

+

Tryb próżniowy – pozwala zachować świeżość żywności przechowywanej w lodówce, zamrażarce lub spiżarni.

Głodny wiedzy?

Sprawdź nasze przepisy oraz wskazówki, jak zdrowo się odżywiać i zachować pełną wartość odżywczą produktów na dłużej. Karmimy wiedzą, dodając regularnie wpisy na nasz blog!

Jak przechowywać resztki z wielkanocnego stołu?

26 mar, 2024

Święta Wielkanocne to czas, gdy na naszych stołach królują wyjątkowe, tradycyjne potrawy. Od żurku przez białą kiełbasę, aż po słodką babkę wielkanocną – wszystkie te smakołyki tworzą niezapomnianą atmosferę świąt. Jednak co zrobić, gdy po świętowaniu zostajemy z górą pysznych resztek? Oto kilka wskazówek, jak za pomocą produktów FoodSaver efektywnie przechowywać resztki, aby cieszyć się ich smakiem jeszcze dłużej.

+ czytaj więcej

Jak przechowywać mięso, aby zachować jego świeżość?

13 mar, 2024

Przechowywanie mięsa jest kluczowe nie tylko dla zachowania jego smaku i wartości odżywczych, ale również dla zapewnienia bezpieczeństwa żywności. Metody przechowywania różnią się w zależności od typu mięsa oraz miejsca przechowywania. Produkty FoodSaver, oferujące zaawansowane technologie pakowania próżniowego, umożliwiają znaczne wydłużenie czasu świeżości mięs. Poniżej przedstawiamy szczegółowe porady, jak maksymalnie wykorzystać te możliwości

+ czytaj więcej

Produkty, których nie powinno się przechowywać zamkniętych próżniowo: Rozszerzony przewodnik dla entuzjastów zdrowego odżywiania

27 lut, 2024

Przechowywanie żywności zachowując jej wartości odżywcze jest kluczowe. Choć pakowanie próżniowe może się wydawać skuteczne, nie pasuje do wszystkich produktów. Dowiedz się więcej.

+ czytaj więcej

Ser Burrata – skąd pochodzi i jak go przechowywać?

19 lut, 2024

Burrata to wyjątkowy włoski ser świeży, który pochodzi z regionu Apulia na południu Włoch. Dowiedz się skąd pochodzi i jak go przechowywać?

+ czytaj więcej

Masz pytania dotyczące działania produktu?

Uzyskaj pomoc w przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących produktu, zamówienia i nie tylko.

dowiedz się więcej