Poznaj nasze promocje. Atrakcyjne rabaty czekają.

Produkt dodany do porównania

HOME / BLOG / Kilka zasad, o których należy pamiętać podczas pakowania próżniowego

Kilka zasad, o których należy pamiętać podczas pakowania próżniowego

Użyj kompatybilnych worków do Twojej zgrzewarki

Jedną z podstawowych wskazówek dla każdego, kto używa w domu zgrzewarki próżniowej ,jest używanie worków lub rolek, które mają teksturowane kanały. Zgrzewarki, których używamy w domu, wymagają worków próżniowych z teksturą, aby umożliwić usunięcie powietrza z worka podczas wytwarzania próżni.

Częstym błędem jest kupowanie gładkich zamiennych worków próżniowych. Innym powszechnym błędem jest kupowanie zwykłych worków polietylenowych i oczekiwanie, że utrzymają one próżnię.

worek_prozniowy

 

Pozwól przedmiotom ostygnąć przed zamknięciem ich próżniowo

Ciepłe jedzenie tworzy kondensację, która może uwięzić wilgoć w torbie. Nawet przy prawidłowym odessaniu powietrza, woda może doprowadzić do  powstania oparzeliny zamrażalniczej. Poczekaj z przenoszeniem żywności do worków do pakowania próżniowego, aż ostygnie. Dzięki temu mniej wilgoci będzie gromadzić się we wnętrzu opakowania.

 

Nie napełniaj torby do końca

Ważne jest, aby pamiętać, że gdy wykonujemy próżniowe zamknięcie torebki, otwarta strona będzie potrzebować miejsca aby wytworzyć zgrzew. Dodatkowa przestrzeń pomaga również wykonać szczelne zamknięcie, jeśli zawartość torebki posiada płynną konsystencję. Podczas procesu pakowania próżniowego, soki będą wyciągane z dna torby, więc zbyt dużo płynu może utrudnić proces uszczelniania i wytworzenie szczelnego zgrzewu.

 

Wytrzyj płyny i cząstki przed zgrzewaniem

Podczas umieszczania artykułów spożywczych w torbie, pozostałości i soki pozostają w niej. Użyj ręcznika papierowego i usuń wszystko z górnej części torby, aby uzyskać lepsze uszczelnienie. Jeśli małe cząstki żywności lub nawet nadmiar soku utrudniają uszczelnienie, próżnia nie utrzyma się, a zawartość ulegnie zepsuciu. Jeśli na górze torby, w miejscu, w którym następuje uszczelnienie, znajduje się jakikolwiek zauważalny osad lub płyn, poświęć dodatkowy czas, aby go wytrzeć.

 

Zadbaj o czystość okolicy dookoła zgrzewu

Podczas umieszczania artykułów spożywczych w torbie, pozostałości jedzenia i soki pozostają często na brzegu torebki. Użyj ręcznika papierowego i usuń zabrudzenia z górnej części torby, aby uzyskać lepsze uszczelnienie. Jeśli małe cząstki żywności, lub nawet nadmiar sosu utrudniają uszczelnienie, próżnia nie utrzyma się, a zawartość torebki ulegnie zepsuciu. Jeśli na górze torby, w miejscu, w którym następuje uszczelnienie, znajduje się jakikolwiek zauważalny osad lub płyn, poświęć dodatkowy czas, aby go wytrzeć. Zyskasz pewność, że Twoje uszczelnienie jest wykonane prawidłowo.

 pakowanie_prozniowe

 

 

Sprawdzenie worka próżniowego po wykonaniu zgrzewu

 

Istnieje wiele sposobów na sprawdzenie wykonanego zgrzewu. Po pierwsze, należy sprawdzić wzrokowo zamknięcie. Jeśli widoczne są miejsca nie uszczelnione, worek nie będzie utrzymywał próżni. Inną częstą przyczyną przedostawania się powietrza do wnętrza worka są małe zagniecenia na zgrzewie uszczelniającym. Zagniecenie może pojawić się, jeśli worek nie został prawidłowo ułożony w zgrzewarce.

W przypadku zamykania próżniowo czegokolwiek z kością lub ostrymi krawędziami należy sprawdzić wzrokowo opakowanie po zamknięciu. Jeśli nie masz pewności co do szczelności wykonanego worka, odłóż opakowanie na kilka minut i sprawdź, czy próżnia trzyma. 

Czytaj również

Porady i triki dotyczące pakowania próżniowego oraz ciekawe przepisy na dania i marynaty.

Jak zapakować próżniowo zupę?

28 listopad 2022

Zupy to zdrowy i pożywny sposób na uzupełnienie płynów w organizmie, a także na pobudzenie apetytu. Zupy są szczególnie mile widziane jesienią i zimą, kiedy za oknem szaro i zimno. Jak zapakować próżniowo zupę by zachowała swój smak i składniki?

+ czytaj więcej

Jak przechowywać chleb, by zachować jego świeżość?

11 październik 2022

Jeśli starasz się znaleźć niezawodny sposób na przechowywanie chleba, pakowanie próżniowe jest dla Ciebie.

+ czytaj więcej

Pakowanie próżniowe: Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć

30 wrzesień 2022

Ograniczenie marnotrawstwa żywności ma wiele zalet: Jest to lepsze zarówno dla środowiska, jak i dla naszych budżetów domowych.

+ czytaj więcej

Dlaczego warto mieć zgrzewarkę próżniową?

28 wrzesień 2022

Czy chciałbyś zaoszczędzić pieniądze na mięsie i innych łatwo psujących się produktach spożywczych? Czy kiedykolwiek wyrzuciłeś żywność, która przekroczyła datę przydatności do spożycia? Czy rozważałeś zakup zgrzewarki próżniowej? Istnieje wiele powodów, dla których posiadanie jej we własnym gospodarstwie domowym jest dobrym pomysłem.

+ czytaj więcej

15 produktów, o których nie pomyślałeś, że można je zamknąć próżniowo

28 wrzesień 2022

Uwielbiamy pakowanie próżniowe, nie tylko za to, że oszczędzamy mnóstwo pieniędzy na jedzeniu, ale także za oszczędność czasu w kuchni i poza nią. Czy wiesz, że pakowanie próżniowe może być używane do czegoś więcej niż tylko do przedłużania trwałości mięsa i sera?

+ czytaj więcej

Jak w pełni wykorzystać możliwości zgrzewarki próżniowej

24 październik 2022

Zgrzewarka próżniowa, to bardzo przydatne urządzenie. Przeczytaj nasze wskazówki, które pomogą Ci w pełni wykorzystać to urządzenie.

+ czytaj więcej