Poznaj nasze promocje. Atrakcyjne rabaty czekają.

Produkt dodany do porównania

HOME / BLOG / Jak wydobyć jak najwięcej z ziaren kawy?

Jak wydobyć jak najwięcej z ziaren kawy?

Nie trzeba być koneserem kawy, aby poranny napar smakował tak świeżo, jak to tylko możliwe. Kiedy pijesz napój każdego dnia, powinien on smakować wyśmienicie i sprawiać, że czujesz się dobrze. Jeśli przygotujesz idealną filiżankę kawy w domu, będziesz czuć się lepiej przez cały poranek, nawet jeśli utkniesz w korku w drodze do pracy. Ponadto, parzenie kawy w domu może zaoszczędzić sporo pieniędzy, które do tej pory wydawałeś kupując kawę na wynos.

Oprócz prawidłowego mielenia i parzenia ziaren kawy, istnieje kilka innych rzeczy, które zapewnią, że każda filiżanka będzie smakować wyśmienicie. Zapoznaj się ze wskazówkami, jak prawidłowo przechowywać kawę.

Jak przechowywać kawę

Unikaj wilgoci i ciepła

Wilgoć i ciepło szybko zmienią ziarna kawy z pysznych w mdłe. Jeśli przechowujesz kawę przez krótki czas, trzymaj ją z dala od bezpośredniego światła słonecznego i nie trzymaj jej w pomieszczeniu, które nadmiernie się nagrzewa.

Przechowywanie ziaren w ciemności

Najlepszym miejscem do przechowywania ziaren kawy, jest szafka. Nie tylko ochroni je to przed ciepłem i wilgocią, ale także sprawi, że nie będą wchłaniać żadnych nieprzyjemnych zapachów gotowania. Aby zachować super świeżość, użyj zgrzewarki FoodSaver®, aby zamknąć pyszny smak kawy i nie dopuścić do przedostania się do niej innych substancji. Absolutnie najlepszym sposobem przechowywania kawy jest przechowywanie jej w całych ziarnach. Nie ma lepszego smaku niż ten ze świeżo zmielonych ziaren.

Jak przechowywać kawę ziarnistą

Zamrażanie ziaren

Jeżeli kupujesz kawę w ulubionej palarni kup ją w większej ilości i wynegocjuj rabat. Weź kilka torebek FoodSaver® , aby uzyskać najlepsze możliwe uszczelnienie. Rezultatem będzie kompaktowe opakowanie ziaren, które z łatwością zmieści się w zamrażarce. Ten sposób sprawdza się najlepiej w przypadku ziaren, które nie będą często używane - więc jeśli chcesz je przechowywać przez kilka miesięcy, jest to optymalny sposób.

Poranna filiżanka kawy to wyjątkowa rzecz. Bez niej możesz nie być w stanie wstać rano z łóżka! Zachowaj świeży i pyszny smak naparu, odpowiednio przechowując kawę i zamrażając ziarna, których nie będziesz potrzebować przez jakiś czas.

Czytaj również

Porady i triki dotyczące pakowania próżniowego oraz ciekawe przepisy na dania i marynaty.

Przepis na Ratatouille metodą Sous Vide

28 wrzesień 2022

Ten klasyczny przepis na Ratatouille pozwoli Ci przygotować świetny dodatek do mięs lub np. do makaronu.

+ czytaj więcej

15 produktów, o których nie pomyślałeś, że można je zamknąć próżniowo

28 wrzesień 2022

Uwielbiamy pakowanie próżniowe, nie tylko za to, że oszczędzamy mnóstwo pieniędzy na jedzeniu, ale także za oszczędność czasu w kuchni i poza nią. Czy wiesz, że pakowanie próżniowe może być używane do czegoś więcej niż tylko do przedłużania trwałości mięsa i sera?

+ czytaj więcej

Przepis na Kurczaka Tinga

28 wrzesień 2022

Gotowane w szybkowarze, pikantne pomidorowe nadzienie z kurczaka to proste danie, które można szybko i łatwo przyrządzić.

+ czytaj więcej

Dlaczego warto mieć zgrzewarkę próżniową?

28 wrzesień 2022

Czy chciałbyś zaoszczędzić pieniądze na mięsie i innych łatwo psujących się produktach spożywczych? Czy kiedykolwiek wyrzuciłeś żywność, która przekroczyła datę przydatności do spożycia? Czy rozważałeś zakup zgrzewarki próżniowej? Istnieje wiele powodów, dla których posiadanie jej we własnym gospodarstwie domowym jest dobrym pomysłem.

+ czytaj więcej