Poznaj nasze promocje. Atrakcyjne rabaty czekają.

Produkt dodany do porównania

HOME / BLOG / Zachowaj świeżość wina na dłużej

Zachowaj świeżość wina na dłużej

 Spraw, by Twoje wino zachowało świeżość na dłużej dzięki zgrzewarce próżniowej

Tradycyjne korki do butelek to skuteczne sposoby na utrzymanie świeżości wina przez około 24 godziny. Jeżeli jednak chcesz przedłużyć żywotność swojego ulubionego wina na dłużej, powinieneś spróbować korków do próżniowego zamykania butelek FoodSaver. Zamykanie próżniowe pozwala na  zatrzymanie aromatów w butelce i spowalnia proces utleniania wina.

Co dzieje się z winem, gdy jest wystawione na działanie powietrza?

Długotrwała ekspozycja wina na powietrze może prowadzić do dramatycznego spadku jego jakości, ponieważ tlen powoduje reakcję chemiczną, która może spowodować utratę smaku i aromatu.

 

Lekkie napowietrzenie wina może poprawić smak przed podaniem. Jednak aby przechowywać czerwone wino po otwarciu, zaleca się  trzymać je w pozycji pionowej w  temperaturze pokojowej.

Utrzymanie świeżości wina przez kilka dni

Najwyższej jakości wina to te, które zostały wystawione na działanie najmniejszej ilości tlenu. Aby mieć pewność, że Twoje butelki pozostaną odpowiednio zamknięte zastosuj korki próżniowe FoodSaver.

korki próżniowe

 

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie dłuższej świeżości wina jest użycie zgrzewarki próżniowej i korków do butelek FoodSaver -  zapobiegają one utlenianiu się wina przez odcięcie dostępu powietrza. Korki pozwolą utrzymać świeżość Twojego wina nawet do pięciu razy dłużej w porównaniu do tradycyjnych metod przechowywania, ponieważ zamknięcie próżniowe skutecznie pozwala na zachowanie smaku i zapachu wina.

 

Co z szampanem?

W przeciwieństwie do wina, szampan nie powinien być zamykany próżniowo. Najlepszym sposobem na zachowanie świeżości szampana jest utrzymywanie go w chłodzie. Niezależnie od tego, czy zamykasz go korkiem, zawijasz w folię czy trzymasz odkrytą butelkę, włóż go do lodówki, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia o dzień lub dwa.

Czytaj również

Porady i triki dotyczące pakowania próżniowego oraz ciekawe przepisy na dania i marynaty.

Przepis na Ratatouille metodą Sous Vide

28 wrzesień 2022

Ten klasyczny przepis na Ratatouille pozwoli Ci przygotować świetny dodatek do mięs lub np. do makaronu.

+ czytaj więcej

15 produktów, o których nie pomyślałeś, że można je zamknąć próżniowo

28 wrzesień 2022

Uwielbiamy pakowanie próżniowe, nie tylko za to, że oszczędzamy mnóstwo pieniędzy na jedzeniu, ale także za oszczędność czasu w kuchni i poza nią. Czy wiesz, że pakowanie próżniowe może być używane do czegoś więcej niż tylko do przedłużania trwałości mięsa i sera?

+ czytaj więcej

Przepis na Kurczaka Tinga

28 wrzesień 2022

Gotowane w szybkowarze, pikantne pomidorowe nadzienie z kurczaka to proste danie, które można szybko i łatwo przyrządzić.

+ czytaj więcej

Dlaczego warto mieć zgrzewarkę próżniową?

28 wrzesień 2022

Czy chciałbyś zaoszczędzić pieniądze na mięsie i innych łatwo psujących się produktach spożywczych? Czy kiedykolwiek wyrzuciłeś żywność, która przekroczyła datę przydatności do spożycia? Czy rozważałeś zakup zgrzewarki próżniowej? Istnieje wiele powodów, dla których posiadanie jej we własnym gospodarstwie domowym jest dobrym pomysłem.

+ czytaj więcej